Ozonizace vody

Ozonizace pitné vody, lze použít i pro mytí, dezinfekci, inhalaci, čištění zubů ..

Nabízíme námi vyráběné zařízení k ozonizaci (ozónování) vody v nádobě.

Námi používaná patentovaná konstrukce přístroje dokonale:

  • dezinfikuje vodu až do úrovně sterilizace (záleží na teplotě vody, nejlépe přístroj dezinfikuje studenou vodu s teplotou blížící se teplotě 0 °C)
  • dokonale odstraňuje z vody chlor
  • oxiduje nežádoucí látky ve vodě (železitany, kyanidy, amoniak, mangan)
  • odstraňuje z vody případné těžké kovy, které převádí na nerozpustné kysličníky
  • pomáhá v čištění a dezinfekci pooperačních ran a nehojících se zranění
  • výrazně pomáhá při čištění ústní dutiny a zubů pomocí zubní sprchy, irigátoru, odstraňuje bakterie způsobující paradentózu, pomáhá v prevenci i proti zubním kazům, při každodenním používání výrazně omezí kazivost zubů a vznik paradentózy
  • dokonale dezinfikuje ovoce a zeleninu při omývání ozonizovanou vodou
  • při inhalaci ozonizované vody pomáhá i proti vleklým infekcím horních cest dýchacích

Pro ozonizaci vody se používá běžně technologie probublávání směsi vzduchu s příměsí ozonu generované z generátoru ozonu přímo do vody pomocí vzduchovacího kamenu, jako v akváriu. Zařízení s využitím tohoto principu sycení vody ozonem jsou levná, jednoduchá ale málo účinná a nejsou schopná dosáhnout vyššího stupně koncentrace nasycení vody ozonem, protože se ozon rozpadá dříve než se voda nasytí do vyšší koncentrace. Další princip používaný na ozonizaci převážně pitné vody je přidávání ozonu do vody pomocí směšovače (venturiho trubice), kde se pouští voda z vodovodu přes tento směšovač, který přisává potřebné množství ozonu a vzniklá směs se přímo používá. Zde je nevýhodou také nízká koncentrace rozpuštěného ozonu. V námi vyráběném a dodávaném zařízení se používá způsobu ozonizace vody v souladu s patentem číslo 305787 a užitnými vzory číslo CZ 24515, SK 7349, FI 10901, AT 14735, D 21  2013 000 210, DK 2015 00058 Y3, PCT/CZ 2013/000123. Jedná se tak o  jedinečné know-how chráněné autorským zákonem. Tato technologie je optimalizována ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, Katedrou anorganické chemie pro dosažení co nejvyšší koncentrace rozpuštěného ozonu ve vodě. Za podpory společného výzkumného projektu podpořeného finančním grantem Krajského úřadu v Olomouci bylo dosaženo  vysokého nasycení studené vody ozonem, kde koncentrace ozonu rozpuštěného ve vodě několikanásobně převyšuje úroveň rozpuštěného ozonu dosaženou pomocí dříve vyjmenovaných způsobů.

Voda po ozonizaci má jemnější chuť, je svěží jako ze studánky. Přístroj ozonizuje studenou vodu o objemu 1 – 3litry, nejlépe ve skleněné nádobě umístěné pod přístrojem. Doba ozonizace je podle požadované úrovně nasycení vody a podle objemu ozonizované vody. Při požadovaném maximální nasycení vody ozonem (k prahu sterilizace) je čas nutný pro účinnou ozonizaci 1 litru cca 6 až 10 minut provozu a pro 3 litry cca 20 až 30 minut provozu (v závislosti od teploty vody. Pro ilustraci uvádíme, že pro vodu 20  ̊C teplou je poločas rozpadu ozonu ve vodě cca 20 minut). Při vyšší teplotě může být výrazně kratší. Vodu je možno pít i hned po ozonizaci, ale v menším množství, podle individuálních požadavků účinků této vody. Pro běžné stolní použití je potřeba přivést rozpuštěný ozon k rozpadu což proběhne samovolně za 30 – 90 minut. Čerstvě, silně ozonizovanou vodu lze použít na oplachování ran (i otevřených) a dále na oplach spálenin, proleženin, kožních problémů a chorob, dále pro výplach úst po vyčištění a omývání zubů a dásní (nejlépe pomocí zubní sprchy, irigátoru) a výplach očí v případě zánětu, nebo jiných potíží. Silně ozonizovaná voda pomáhá proti oparům, aftům, akné a jiným kožním problémům, ideálně v kombinaci s následným ošetřením ozonizovaným olejem.  Tato silně ozonizovaná voda má výborné dezinfekční účinky a také pomáhá regeneraci buněk, buňky dokáží využít energii uvolněnou při rozpadu ozonu při dezinfekci.  Ozonizovaná voda je rovněž užitečná pro mytí a dezinfekci ovoce a zeleniny i všech nádob na potraviny. Také je možné tuto vodu používat na technické účely, čištění, umývání oken, mytí toalet a podlah, koupelen, kuchyní a podobně.

Tříatomová molekula O3 je vytvářena rekombinací atomárního kyslíku s molekulou kyslíku. Molekula ozonu je nestabilní a za normálních podmínek se sama během několika desítek minut rozpadá za vzniku molekul kyslíku O2. Ozon proto nelze skladovat a musí se vyrábět na okamžité místní použití. Zdrojem kyslíku pro výrobu ozonu je suchý vzduch, případně je použito kyslíku izolovaného ze vzduchu v koncentrátoru kyslíku. Odpadají tedy problémy s přepravou a skladováním. Ozon se – společně s OH-radikály produkovanými při tzv. pokročilých oxidačních procesech ozon/UV a ozon/peroxid vodíku – řadí mezi nejsilnější dezinfekční a oxidační činidla, která lze k úpravě vody použít.

Ozon likviduje běžně se vyskytující bakterie, např. Escherichia coli, asi stokrát rychleji než chlor. Kromě toho rychle a spolehlivě ničí i různé druhy a formy patogenních mikroorganizmů, jako jsou např. cysty resp. oocysty smrtelně nebezpečných parazitujících prvoků rodu Giardia a Cryptosporidium a různé viry, které se vyskytují v plaveckých bazénech a klasickými dezinfekčními prostředky je nelze inaktivovat nebo je nelze inaktivovat za přijatelných podmínek.

Zaváděcí cena tohoto přístroje pro ozonizaci pitné vody je 24 500,- bez DPH, s DPH 29 645,- Kč.

Dodací lhůta je podle stavu skladových zásob, 1 den až týden.

Osobní odběr v Přerově, možnost zaslat poštou.

Objednávky vyřizujeme na emailu: trioxys@trioxys.com

Záruka je 2 roky, možnost prodloužené záruky až na 5 let.

Nakupujte rovnou od výrobce – profesionální servis a nadstandardní záruky!