TRIOXYS oliva

Olivový olej a jeho účinky na zdraví

Zdroj: Isifa/Thinkstock

Olivový olej, nazývaný také jako tekutý zázrak, je jednou z nejdravějších surovin na světě. Pro své unikátní složení, obsahuje totiž vysoké množství mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu E, je vyhledávaný nejen pro konzumaci, ale také v léčitelství, farmacii a kosmetickém průmyslu. Pro středomořskou kuchyni je olivový olej jednou ze základních surovin, v našich končinách se ale také stále častěji objevuje mezi ingrediencemi připravovaných pokrmů. Jak se v nich vyznat a který zvolit pro studenou a teplou kuchyni?

Olivové oleje se podle základního způsobu zpracování dělí na panenské, rafinované a směsi těchto dvou skupin.

Panenské oleje

– jsou lisované z celých plodů téměř zastudena a jsou vhodné pro studenou i teplou kuchyni, důležité je však nepřesáhnout maximální teplotu pro jeho ohřívání, kterou je 210 °C

Extra panenský olej (Extra virgin) – nejkvalitnější olivový olej s volnou kyselostí méně než 0,8 g na 100 g, získaný přímo z plodů olivovníku. Vyrábí se pouze mechanickým postupem a vyznačuje se výraznou olivovou chutí a vůní. Nejvyšší kvalitu mají oleje lisované bez pecek.

Panenský olej (Virgin) – olivový olej s volnou kyselostí méně než 2,0 g na 100 g, získává se také přímo z plodů olivovníku a opět pouze mechanickými postupy.

Obyčejný panenský olej – olivový olej s volnou kyselostí méně než 3,3 g na 100 g.

Jste po fyzické námaze a potřebujete masáž?

Účinky olivového oleje

  • působí preventivně před kardiovaskulárním a nádorovým onemocněním
  • má výrazné antioxidační účinky
  • obsahuje vitamíny A, D, K, E a napomáhá některým dalším vitamínům rozpustným v tucích v jejich vstřebávání do organismu
  • snižuje hladinu cholesterolu
  • působí proti zácpě a nadýmání
  • má detoxikační účinky
  • podporuje metabolismus tuků a napomáhá trávení, je vhodným doplňkem stravy při redukční dietě
  • podporuje vstřebávání vápníku
  • podporuje funkci žlučníku
  • zpomaluje stárnutí

Olivový olej v kosmetice

Olivový olej se také přidává do kosmetických výrobků a jeho účinky jsou v tomto oboru značné. Olivová mast přináší úlevu svalům po fyzické námaze, olivový olej se doporučuje používat na celé tělo po opalování, nebo také na ošetřování ekzémů či bércových vředů. Výživně a regeneračně působí olivový olej i na naše vlasy

!!! Nejlepší  na bolavé svaly je ozonový olivový olej !!!

Olivový BIO olej, je jedna z nejzdravějších surovin na světě pro svůj vysoký obsah mono-nenasycených mastných kyselin a vitamínu E.

Přírodní olivový Bio olej sycený ozonem má vysoké antioxidační a detoxikační účinky. Také je výborný pro úlevu svalů po fyzické námaze. Působí preventivně před kardiovaskulárním a nádorovým onemocnění. Snižuje hladinu cholesterolu. Podporuje funkci žlučníku a napomáhá trávení – vhodné při redukční dietě. Zpomaluje stárnutí pokožky.

Namažete pouze 3 krát až 5krát denně na ránu, či daný problém a je vyřešeno!